Pisa
PISA (Programme for International Student Assessment, Програма міжнародного оцінювання учнів) – міжнародне дослідження якості освіти, яке започаткувала у 1997 році та координує Організація з економічного співробітництва та розвитку (OECР). PISA надає доказові дані про якість освіти, допомагаючи урядам країн світу змінювати освітні політики там, де це потрібно.
З 8 квітня до 6 травня 2024 року майже 2500 українських 15-річних підлітків із 56 закладів освіти візьмуть участь у пілотному етапі міжнародного дослідження якості освіта PISA-2025.
Уже у квітні — травні цього року в Україні буде проведено пілотний етап наймасштабнішого глобального освітнього моніторингу — міжнародного дослідження якості освіта PISA-2025. Його завданням є апробація інструментів і процедур перед проведенням основного етапу, який пройде навесні 2025 року. Для нашої країни це вже буде третій цикл PISA, адже вперше наше 15-річне учнівство / студентство брало участь у цьому дослідженні у 2018 році, удруге — у 2022-му.
У межах дослідження учасники традиційно виконуватимуть тестові завдання з трьох ключових галузей PISA, а саме з читання, математики та природничо-наукових дисциплін.
Особливу ж увагу буде приділено апробації завдань провідної галузі, якою в циклі 2025 року є природничо-наукова. До цього вона була провідною в циклах 2006 та 2015 років. Для цілей PISA-2025 експертами з багатьох країн світу було розроблено рамковий документ з оцінювання в галузі природничо-наукової освіти, а також його інтерактивну скорочену версію, яку фахівці Українського центру переклали українською мовою.