Без минулого нема майбутнього

 

«Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців»

О. Довженко

    Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього", - говорить народна мудрість. І це дійсно так, бо як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається на землі своїм минулим. Ми повинні знати свою історію, національні традиції, своє минуле. Кожна освічена людина повинна розуміти, що без прожитого немає життя сучасного, без древнього немає нового, без колишнього немає теперішнього. Для нас історія нашого народу - це не просто минуле, це його серце і душа, це найцінніша книга людини, з якої можна черпати мудрість, необхідну для побудови гідного майбутнього. Минуле живе поряд з нами, і воно безцінне!

    Відповідно до наказу відділу освіти від 29.08.2023 року № 99  "Про організацію заходів для здійснення науково-методичної підтримки у системі освіти громади в 2023-2024 навчальному році", з метою залучення молодого покоління до вивчення своєї історії, збору та поширення історичних даних,  виховання в учнів любові до рідного краю, бережливого ставлення до історії, духовної спадщини своєї малої Бутьківщини  було створено пастійно-діючий семінар учителів історії та педагогів-організаторів "Без минулого нема майбутнього", керівники Сілецька Олександра Петрівна  та Богдан Іванна Іванівна. Під час навчального року було створено робочі групи у кожному закладі освіти та напрацьовано плани пошукових робіт. Також було сплановано та  організовано ряд зустрічей офлайн/онлайн, консультації для обговорення результатів дослідження. Постійно діючий семінар працював за 4 напрями:  Історія школи, Випускники школи,  Історія села, Герої сучасності.

У 2024-2025 навчальному році робота продовжувалась в даному напряму відповідно до наказу по відділу освіти від 26.08.2025 року №102 "Про організацію заходів для здійснення науково-методичної підтримки у системі освіти громади в 2024-2025 навчальному році". Були зібрані та напрацьовані нові матеріали.

З результатами дослідження можна ознайомитись нижче. 

 Верхнянський ліцей

Історія села Верхня

Навчитися може кожен, вчити – одиниці

Культура села Верхня

Янголи світла 

Довговойнилівський ліцей

ІСТОРІЯ УСТАМИ ОЧЕВИДЦІВ

«За ці довгі роки, що пливуть, мов вітрила, гідних дочок, синів наша школа зростила» (літопис розвитку освіти в селі Довгий Войнилів)

Воїн ЗСУ Михайло Стемберський


Завадківська гімназія

Історія освіти села Завадка

Не серед нас, та разом з нами в серцях, у пам’яті, в думках

Зборянська гімназія

Дослідження з історії села Збора та Кулинка

Туристсько-краєзнавчий маршрут села Збора

Історія героя мого краю


Негівська гімназія

Вчитель, який надихає…

Проєкт «Його сила - у вірі, його зброя - у правді, його шлях - у перемозі!»

Станьківська гімназія

Нарис – історія закладу освіти «Від давнини  до сучасності»

Герої тихо живуть серед нас,  не забуваймо ж їх мужність крізь час…

Степанівська початкова школа

Школа вчора, сьогодні, завтра

 Герої нашого часу

На наступний навчальний рік робота буде продовжено!


Немає коментарів:

Дописати коментар

  Pisa PISA (Programme for International Student Assessment, Програма міжнародного оцінювання учнів) – міжнародне дослідження якості освіти,...